İSTANBUL-TRAKYA BÖLGE BAYİMİZ AÇILMIŞTIR.

İSTANBUL-TRAKYA BÖLGE BAYİSİ ASKARA DAY. TÜK. MAL. SAN. TİC. LTD. ŞTİ.

Güneşli Mahallesi Mahmutbey Caddesi Çiçek Sokak

...devamı
FIRMAMIZ 16-19 OCAK 2010 TARİHLERİ ARASINDA HANOVER'DE YAPILAN DOMOTEX FUARINA KATILDI

FIRMAMIZ 16-19 OCAK  2010 TARİHLERİ ARASINDA YAPILAN DOMOTEX FUARINA KATILDI.STANDIMIZDA SERGİL

...devamı
 
Anasayfa Ürünler Interaktif Stüdyo Kurumsal Üye Girişi İletişimMerkür Halı bir sanayi şehri olan Gaziantep'te 2004 yılında kurulmuştur. En son teknoloji ile donatılmış dokuma makinaları kullanılarak polipropilen BCF, Heat-Set, akrilik ve polyester iplikten mamul makina halısı üretimi yapmaktayız. 

Dokuma ve konfeksiyon makinaları Belçika menşeli olup, akrilik halıdan bukleli polyester halıya; polipropilen Heat-Set'ten BCF halıya kadar geniş ürün yelpazesindeki kalite ve yenilikçiliği ile Merkür Halı Türkiye ve dünya halı pazarında önemli bir noktada bulunmaktadır.

Halıyı basit bir sanayi mamülü değilde, anadolunun  zengin ve köklü dokuma mirasının yeni renkler ve tasarımlara  global pazarda hak ettiği yeri almasını ilke edinen, konusunda uzman ve dinamik ekibi ile halıyı estetikle bütünleştirmede  önemli bir mesafe katetmiştir.

Amerika kıtasından uzak asyaya kadar sürekli genişleyen pazar payı ile  bu iddasını kanıtlamaktadır.
Toplam 50.000 m²  fabrika alanı, yıllık 2.000.000 m² halı üretimi ile 2009 yılı içerisinde yeni yatırımlarla da makine parkını büyütmeyi ve üretimi 2.500.000 m² ye çıkartılması planlanmaktadır.

Farklı ülkeler icin modern ve oryental desenler hazırlanmakta olup; kültür, iklim vb.  farklılıklarından dolayı her ülkenin desen ve renk anlayışının farklı olduğunun bilinci ile bu konuya ayrı bir önem veriyor, her yeniliği yakından takip etmeye çalışıyoruz.
Halı bizim için sanattır.

Halıda sanatın adı..Merkür Halı

Copyrigt 2009 Merkür Hali ve Tekstil San.ve Tic. Ltd. Şti.